این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
هفتمین دوره كنفرانس بین‌المللی اينترنت اشيا و كاربردها
The 7th International Conference on Internet of Things and Its Applications

اهمیت اینترنت اشیا در برنامه هفتم توسعه


ارسال شده در تاریخ :
اهمیت اینترنت اشیا در برنامه هفتم توسعه

تفکر پلتفرمی، الگویی است که برای کسب و کارهای حوزه اینترنت اشیاء و اقتصاد دیجیتال مناسب است.


 
احسان کشتکاری، عضو هیات عامل در هفتمین «کنفرانس بین‌المللی اینترنت اشیاء و کاربردها» که در دانشگاه اصفهان برگزار شد، در مورد موضوعات کلیدی توسعه اینترنت اشیاء و اقدامات سازمان فناوری اطلاعات ایران توضیحاتی ارائه و تاکید کرد که چهار موضوع اصلی در توسعه اینترنت اشیاء وجود دارند که شامل برقراری توازن بین امنیت داده‌ها و دسترسی به آنها، الزامات قانونی برای حمایت از توسعه پلتفرم‌ها، نظارت و تنظیم خدمات، و ایجاد محیطهای ایمن برای آزمون و خطا در ایده‌های نو می‌شوند. بنابراین، سازمان فناوری اطلاعات ایران در ارتباط با هر یک از این موضوعات اقداماتی انجام داده است، از جمله تدوین سند حکمرانی داده، تشکیل کمیته پلتفرم‌های دیجیتال زیر کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال هیات دولت، استفاده از ابزارهای قانونی و فنی برای تنظیم خدمات اینترنت اشیاء، و ایجاد سند باکس تنظیمگر در حوزه فاوا.

وی همچنین به جایگاه اینترنت اشیاء در برنامه هفتم توسعه اشاره کرد و تاکید کرد که توسعه کاربردی اینترنت اشیاء در هوشمندسازی زمینه‌هایی مانند حمل و نقل، امنیت عمومی و عوامل تولید، در این برنامه مورد توجه قرار گرفته است. او بیان کرد که توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و اطلاعاتی، همچنین تدوین اسناد ملی مبتنی بر اینترنت اشیاء، نشان از توجه سیاستگذاران به اینترنت اشیاء در آینده اقتصادی و اجتماعی کشور دارد.

کشتکاری افزود: «علاقمندان به ایجاد کسب و کارهای مبتنی بر اینترنت اشیاء را به سوی تفکر پلتفرمی دعوت می‌کنم و یادآور می‌شوم که برای ایجاد سکوهای جدید، باید مدلهای خلق ارزش را طراحی کرد. برای ساخت پلتفرم، صبور و متمرکز بر هدف بودن ضروری است تا بتوان ارزش‌های چندبرابری را ایجاد کرد.»
 
 

فایل های مورد نیاز

پوستر همایش

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.5.2)